EKSPERTBEZPŁATNE SZKOLENIA I KONFERENCJE F-TRUST

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

Zapisz się

IKE/IKZE

Najbardziej efektywne oszczędzanie na emeryturę,porównaj nasze produkty IKE i IKZE.

Więcej: IKE i IKZEUSŁUGA ZARZĄDZANIA PORTFELEM

Możliwość inwestowania zgodnie ze strategią inwestycyjną uszytą na miarę.

Więcej: Zarządzanie portfelem

CAŁA WIEDZA NA TEMAT FUNDUSZY W JEDNYM MIEJSCU

F-Trust - proces analityczny

Inwestowanie to proces, który wymaga cyklicznej pracy, w F-Trust analizujemy fundusze zaczynając od podejścia makro, a kończąc na doborze funduszy do portfela inwestycyjnego. Każdy etap naszej pracy powtarzamy w stałych terminach – tak aby klienci mogli wspólnie z nami analizować swoje inwestycje.

Etapy procesu:

Pokaż cały proces


PLATFORMA FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH

Platforma funduszy inwestycyjnych

Inwestuj przez internet, poznaj nasze materiały edukacyjne, załóż portfel treningowy, zobacz podgląd autentycznych portfeli


Więcej: Platforma Funduszy


ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO
Zajmie Ci to maksymalnie 1 minutę

Nasi Klienci zainwestowali
już 1,4 MLD zł WIĘCEJ >>>

Doskonała opinia wśród Klientów,
9 lat doświadczenia  WIĘCEJ >>>

A A A

Fundusze lepsze od lokat

Z podsumowania przeprowadzonego przez Analizy Online wynika, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy fundusze gotówkowe oraz pieniężne były bardziej zyskowne niż lokaty bankowe. Różnica na korzyść funduszy wyniosła 1 proc.

Średnio w okresie minionych dwunastu miesięcy fundusze gotówkowe i pieniężne zarobiły 3,4 proc. i tyle, wobec panującej w Polsce deflacji, wyniósł czysty zysk. Przewaga wymienionych funduszy trwa już od sześciu miesięcy i od sierpnia br. wzrosła do 1 proc.

„Średnie oprocentowanie nowych rocznych depozytów złotowych od czerwca zeszłego roku nie przekracza 3%, a najlepsza obecnie roczna lokata opiewa na zaledwie 3,5% – twierdzi Anna Zalewska z portalu Analizy.pl. – Październikowa obniżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej raczej nie poprawi sytuacji deponujących swoich oszczędności na lokatach”.

Warto dodać, że stopa zwrotu niektórych funduszy gotówkowych i pieniężnych sięgnęła nawet 4 proc. Był wśród nich między innymi Copernicus Płynnościowy Plus (Copernicus FIO).

Ponadto atutem funduszy gotówkowych jest – poza wyższą stopą zwrotu – płynność. Zainwestowane w fundusze pieniądze można wycofać w każdym momencie, nie tracąc przy tym wypracowanych już zysków. Natomiast w przypadku lokat przedterminowe zerwanie oznacza, że do właściciela trafia jedynie kapitał, bez odsetek. Fundusze charakteryzują się także korzystniejszymi rozwiązaniami podatkowymi, bo podatek jest pobierany dopiero na sam koniec inwestycji.

Istotną zmorą lokat bankowych jest także, często występująca, różnica między deklarowanym i faktycznym oprocentowaniem. To tak zwane haczyki. Dobrym ich przykładem są lokaty progresywne, gdzie oprocentowanie rośnie z każdym miesiącem, ale banki w reklamach informują wyłącznie o tym najwyższym, który obowiązuje w ostatnim miesiącu funkcjonowania lokaty. Poza tym, założenie lokaty bardzo często wiąże z dodatkowymi wymaganiami nakładanymi na klientów, czyli na przykład koniecznością założenia płatnego konta.